W dniu 28 października 2019 r., w miejscu gdzie niegdyś stał grób Rodziny Schaffgotschów, odbyła się ekshumacja. Przypomnijmy, że po II Wojnie Światowej ciało hrabiny Joanny Schaffgotsch, z domu Gryczik von Schomberg-Godulla i jej rodziny zostały sprofanowane przez nieznanych sprawców. Dzięki interwencji pra wnuka Joanny hrabiego Hansa Ulricha Schaffgotscha, u ówczesnego proboszcza ks. Antoniego Misika w 1978 roku ciała sprofanowane zostały zebrane i pochowane w skromnym grobie. Dziś my w dowód wdzięczności, dokonaliśmy powtórnej ekshumacji z pochówkiem. Szczątki ciał rodziny Schaffgotschów, zostały zebrane i złożone w specjalnej trumnie w remontowanym mauzoleum, gdzie odbyła się msza święta w intencji zmarłych.  W uroczystości udział brała skromna grupka przyjaciół rodziny Schaffgotsch, mszę koncelebrował proboszcz ks. Jarosław Szeląg.

Zapraszamy już 20 czerwca 2020 roku, na Oficjalne uroczystości pogrzebowe z okazji 110 rocznicy śmierci Joanny Schaffgotsch w Kopicach.

 

Przypominamy, że do nabycia są kalendarze kolekcjonerskie na 2020 rok – cegiełki na renowację mauzoleum, brakuje nam środków na renowację elewacji zewnętrznej mauzoleum.