Szanowni Państwo i Przyjaciele,

W dniu 12 września br., w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się, trzecie sprzątanie parku w Kopicach. Inicjatorem tego działania jest Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, wraz z  Maciejem Mischokiem – Opiekunem Dziedzictwa Rodziny Schaffgotsch. Ideą sprzątania, jest nauczenie młodego pokolenia szanowania zabytków, oraz poznawania historii lokalnej. W tym dniu odbędzie się msza święta w intencji hrabiny Joanny i jej całej rodziny. W tym dniu zostanie otwarte mauzoleum, a grupa społeczników wypierze się na sprzątanie parku w Kopicach. W trakcie trwania prac porządkowych i po zakończeniu odbywać się będą konkursy dla najmłodszych uczestników.

Data 12 września, nie została wybrana przez przypadek, gdyż 337 lat temu odbyła się Bitwa Wiedeńska, w której dużą rolę odegrał Krzysztof Leopold Schaffgotsch – Wysłannik Cesarza Habsburga na Dwór Króla Jana III Sobieskiego.
W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, zostaną zachowane normy bezpieczeństwa.
W związku z powyższym, liczba miejsc jest ograniczona, a osoby zainteresowane powinny się kontaktować poprzez stronę facebooka Mauzoleum Kopice  lub Kopice.pl